• Bize Ulaşın
    (0212) 545 00 45

  • Açılış Kapanış
    08:00 - 19:00

HİZMETLERİMİZ

 

ELEKTRONİK BEYİN KONTROLDiagnostic test cihazları ile yapılır. Araçların OBD2 girişlerinden bağlanılarak araçta kalıcı ve maliyeti yüksek elektronik arızaların tespit edilmesi içindir. Bu test sonucunda marka ve modele bağlı olarak aşağıdaki sistemler hakkında geçmişte oluşup çözülmüş yada güncel olarak devam eden sorunları öğrenebilirsiniz.

Bu cihazla bilgi sahibi olacağınız sorunlar;

  • Airbag Sistemi Sorunları
  • ABS Sistemi Sorunları
  • ASR, DTC, ESP Sistemi Sorunlar
  • Motor ve Şanzıman Arızaları
İç Gövde ve Dış Aksam Elektronik Sorunları vb. birçok kontrol paneli bulunmaktadır.

Kaporta Boya AnalizBoya ölçüm cihazları ve uzman kontrolleriyle yapılır. Araçlar boya karpota testinde konusunda uzman kişiler tarafından cm'nin binde biri ölçüm hassasiyetindeki cihazlarla incelenir.Bu teknolojik cihazların yanında aracın teleson, menteşe, iç boya değerleri, bağlantı yerleri, şaseleri kontrol edilir. Bu kontroller sonucunda aracın üzerinde fabrikasyon boyası haricinde herhangi bir boya yapılıp yapılmadığı, değişen bir parçası olup olmadığı belirlenir ve yapılan işlemlerin listesini raporlar halinde alıcılara verilir.

Motor Testi (Dyno Test)İki çeker bütün araçların beygir gücü, tork, cer kuvveti gibi hesaplamalarını yapar. Motorda üretilen gücün şanzıman ve diğer aktarma organlarından geçip tekerleklere ulaşana kadar nekadar kayıp güç oluştuğunun bilgisini verir. Motorun çalışma sisteminde, ateşleme ve yakıt sisteminde var olan sorunları grafiksel bir bilgisayar ekranına aktarır.
Beygir ve tork nedir?
Bu iki kavram devamlı olarak karıştırılmaktadır. En genel haliyle bahsedecek olursak, beygir; hızlanma gücünü, tork ise; yük taşıma gücünü temsil eder.

Ön Takım TestiAracın kamber, kastel ve toe açılarını kontrol eder. Bunlardaki en ufak bir hatayı bilgisayar ekranına gönderir. Aracınızın düz yolda direksiyonu bıraktığınızda 1 km düz mesafede kaç metre sağa veya sola çektiğini 62 cm lik bir platformda hesaplar. Bu test sayesinde aracınızın ön takımlarındaki problemleri öğrenerek onarımlarını yaptırırsınız. Bu sayede güvenli yolculuğun keyfini sürebilirsiniz.

Endoskopik KontrollerAracınızın lifte kaldırıldığında veya gözle bakıldığında görülmeyen kaynak işlemleri, onarımlar ve yağ kaçakları 1 cm çapındaki ışıklı bir kamera yardımıyla incelenir. Bu inceleme sonucunda problemli bölgelerin fotoğrafları alıcılara teslim edilerek bilgilendirme yapılır.

Fren TestiÜlkemizde araç muayene istasyonlarında gördüğünüz fren test cihazlarının yeni nesil teknolojisiyle aracınızın fren baskısının güvenli bir fren mesafesinde olup olmadığını kontrol eder. Araç taktikli tamburlar üzerinde yol şartlarında kontrol edilir. Bu sistem %1 hata payıyla hesaplamalar yapar.

Süspansiyon TestiAracınızın süspansiyon sistemi kontrol edilirken sürüş şartlarındaki titreşimleri ve darbeleri ne kadar absorve ettiği yüzdelik dilimlerle ölçülür. Her teker için 12 şer saniyelik bu ölçüm sonrasında aracınızın yol tutuşu, amortisör ve süspansiyon durumu hakkında bilgi sahibi olursunuz. Süspansiyon sistemi sürüş konforu ve güvenliği açısından hayati önem taşımaktadır. Viraj dönerken yapılan bir fren sırasında eğer süspansiyon sisteminiz zayıf ve yeterli yol tutuşu sağlamıyorsa, aracınız direnç olan tarafa dogru sürüklenebilir ve direksiyon hakimiyetini kaybedebilirsiniz.