• Bize Ulaşın
  (0212) 545 00 48

 • Açılış Kapanış
  08:30 - 19:00

BAHçELIEVLER OTO EKSPERTIZ

Bahçelievler Oto Ekspertiz 

Hospitacar Bahçelievler Oto Ekspertiz olarak bize getirmiş olduğunuz araçları, müşteri istekleri doğrultusunda 7 farklı test parkurundan geçirerek aracınızın güncel durumu hakkında bilgi veriyoruz. Testler sırasında aracınızın herhangi bir parçası sökülmeden mümkün olan en kapsamlı araştırmalar yapılır. Yapılan tüm tetkikler sonrasında alacağınız araçtaki arızalar, hatalar, değişmesi gereken parçalar ve onarılmış olan kaporta aksamları detaylı bir şekilde rapor edilir. Bahçelievler Oto Ekspertiz olarak yapmış olduğumuz tetkikler ve parkurlar aşağıda belirtilmiştir. 
1-) Kaporta ve Boya Kontrolleri
Hospitacar Bahçelievler Oto Ekspertiz merkezinde aracınızın her bir parçası tek tek incelenir. Bu incelemeler sırasında parçaların iç-dış boyaları, megesler, vida durumu kriterleri dikkate alınarak değişen parçalar, boyalı ve lokal boyalı parçalar rapor edilir. Kaporta boya incelemesini iki farklı usta iki farklı cihazla ve göz kontrolleriyle yapar. Bu yöntem sayesinde aracınızı 4 farklı tetkikten geçirilerek hata payının sıfır olması sağlanır. Yapılan işlemler sonrası tüm detaylar raporlanır ve aracın mevcut hasar-onarım durumu müşteriye sunulur.
2-) Dyno Test (Motor Testi) Parkuru
Hospitacar Bahçelievler Oto Ekspertiz merkezinde araç dyno test platformuna alınır ve sabitlenir. Aracınız yeterli hıza ulaştıktan sonra bilgisayar ile eşitlenir ve kalibrasyon sağlanır. Sonraki aşamada, araç belirli bir vites aralığında maksimum performansını verene kadar hızlanır. Bu hız limitleri araca bağlı değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık olarak 120 km – 140 km seviyelerinde son bulmaktadır. Hospitacar Bahçelievler Oto Ekspertiz merkezi dyno testten sonra size aracınızla alakalı şu bilgileri verir; -Aracınızın performansı -Beygir gücü ve tork gücü -İtme kuvveti -Motorun ürettiği gücün aktarma organlarında kayıp oranı -Ateşleme ve yakıt sistemi problemleri Hospitacar Bahçelievler Oto Ekspertiz en doğru ölçüm sonuçlarını almak için en güncel donanımları kullanır ve bir tambur dönüşünü 5.000 parçada incelemenin altında bir teknolojiyi kabul etmez.
3-) Süspansiyon Test Parkuru 
Hospitacar Bahçelievler Oto Ekspertiz merkezinde aracınızın tekeri, süspansiyon platformunun üzerine getirilir. Bilgisayardan verilen komut sayesinde her bir süspansiyon ayrı ayrı 15’er saniye boyunca aşağı-yukarı yönlü olarak tümsek ve çukur simülasyonunda test edilir. Yapılan tetkikler sonucunda aracınızın yol tutuşu ve süspansiyon durumu ölçülür. Güvenliğiniz için özellikle virajlarda aracınızın yol tutuşu çok önemlidir. Bu yüzden süspansiyon sisteminizdeki bir arıza veya aksaklık detaylı bir şekilde rapor edilir ve çıktılar müşterilerimize teslim edilir.
4-) Fren Testi Parkuru 
Hospitacar Bahçelievler Oto Ekspertiz merkezinde sırasıyla aracınızın ön ve arka tekerleri fren test platformunun üzerine getirilir. Bilgisayar komutuyla birlikte tahrikli tamburlar dönmeye başlar. Dönme sırasında üç aşamalı olarak fren sisteminiz test edilir. Fren tetkikleri sonrasında; -Frenlerinizin boşta sürtünmesi -Disklerdeki eğrilik -Tutunma kuvvetleri -Sağ ve sol fren farkı gibi kriterlere yönelik bilgi sahibi olunur. Hospitacar Bahçelievler Oto Ekspertiz merkezi frenlerinizin durumuyla alakalı verileri bilgisayar çıktısı olarak sizinle paylaşır.
5-) Yanal Kayma Test Parkuru
Hospitacar Bahçelievler Oto Ekspertiz merkezinde aracınızın yanal kayma test platformunun gerisinde harekete hazır konumda bekletilir. Bilgisayar kalibrasyonu gerçekleştirdikten sonra araç direksiyon konumu düz bir şekilde test cihazının üzerinden geçirilir. Yapılan bu ölçüm sırasında aracınızın sizin kontrolünüzden bağımsız olarak ne kadar sağa veya sola çekim yaptığı ölçülür. Yapılan inceleme ve değerlendirmelerden sonra bilgisayardan alınan çıktılar, Hospitacar Bahçelievler Oto Ekspertiz merkezinde müşteriye sunulur. 6-) Diagnostik Kontroller Hospitacar Oto Ekspertiz Merkezinde son teknoloji OBD cihazlarla araç beynine bağlanarak geçmişte oluşmuş giderilmiş ve halihazırda güncel arıza kayıtları incelenir. Aracınızın çalışmayan veya yanlış çalışan, çalışma sisteminde herhangi bir hata bulunan elektronik aksamları hakkında bilgi verilir. Bu tarama sırasında markaya bağımlı değişiklik göstermekle birlikte aracınızın; ABS, ESP, EGR, AIRBAG, Hız Sabitleyici, Oksijen Sensörleri, Kapı Elektroniği, Isıtma Elektroniği, Sigortalar gibi sistemlerin içerisinde bulunan arızalar tespit edilir ve müşteriye sunulur. 
7-) Mekanik ve Alt Kontroller Hospitacar Bahçelievler Oto Ekspertiz merkezinde aracınızın yağ sızdırmazlık durumu, alt darbe durumu ve kaput içi mekanik durumu uzman ekip tarafından detaylı şekilde incelenerek raporlanır ve bu bilgiler sizinle paylaşılır.


 


 


 

Bahçelievler Hospitacar Oto Ekspertiz

İstanbul Bahçelievler bölgesinde bulunan Hospitacar Oto Ekspertiz Merkezi; son teknoloji cihaz ve ekipmanları kullanarak aracınızın a dan z ye bütün analizini yapar ve detaylı şekilde raporlayarak size anlayacağız şekilde sunumlandırır.

‘’Herşeyi Bilmek Hakkınız’’ sloganıyla aracınızı 360 derece ekspertiz süzgecinden geçirerek aşağıdaki ünite ve parçaların detaylı ekspertiz raporunu çıkarır.

 • Motor

 • Şanzıman

 • Kaporta ve boya değişen durumu

 • Süspansiyonlar

 • Fren sistemi

 • Ön ve arka düzen mekaniği

 • Araç alt kontrolleri

 • Kaput içi mekanik kontrolleri

 • OBD2 Cihazıyla araç beyninden elektronik arıza kontrolü.

Aracınız tüm test parkurlarından geçtikten sonra gönül rahatlığıyla aldığınız araca binebilir yada alacağınız araca değerinden fazla para ödememiş olursunuz.

Bilindiği üzere Türkiye’de araç satış fiyatları diğer ülkelere göre oldukça yüksek seviyededir. Araç alırken farkında olmadığınız bir arıza veya boya durumundan dolayı satarken ciddi zararınız olabilir. Diğer bir boyutta düşündüğünüzde de arızasını bilmediğiniz bir araçla yolculuk yaparken ailenizi ve sevdiklerinizi riske atmış olursunuz. Tüm bu sorunları yaşamamak için Bahçelievler’de oto ekspertiz hizmeti alacağınız Hospitacar Tarafsız Oto Ekspertiz merkezine bekleriz.


 


 


 

Bahçelievler Oto Ekspertiz Merkezi

Bahçelievler Oto Ekspertiz istasyonunda araçlar dyno testi ile mercek altına alınmaktadır. Araçtaki motorun tork değerleri ve gücü grafiksel olarak hazırlanıp tam bir analize tabi tutulur. Bu testler sonucunda motordaki eksikler ortaya çıkarılır, sorunlar tespit edilir.

Kontrol güç ünitesi ile analize başlanır ve bu araçtaki daha önce hangi arızalar yaşanmışsa raporda müşteriye sunulur. Bu aracın motorunda herhangi bir arıza varsa yine aynı şekilde raporda belirtilir. Motorun airbag, immobilizer, şanzıman ve göstergeler gibi sistemleri dyno testi ile kontrol edilir. İlgili araç dyno test cihazına bağlandığında aracın motorunun ne kadar güç ürettiği ve aktarma kısımlarında güç kayıp edip etmediği ölçülür ve bu testler sonucunda rapor hazırlanır.

Bahçelievler Oto Ekspertiz titizlikle yaptığı testler sonucunda kısa sürede araç hakkında detaylı ve güvenilir bilgi sunar. Eğer ki bahsettiğimiz hususlarda yeterli bilgiye sahip birisi değilseniz, Bahçelievler Oto Ekspertiz bu konudaki düşüncelerinizi tamamlamaktadır.

Bahçelievler Oto Ekspertiz istasyonu, uzman motor ve kaporta ustaları ile kullanmış olduğu cihazlar ve yaptığı testler sonucunda rapor hazırlar ve sizin bilginize sunar. İkinci el alacağınız otomobilin motor aksamları sağlam mı, bu aksamlar çalışsa bile ne kadar güvenilir ve araç standartlarına uygun mu sorularını Bahçelievler Oto Ekspertiz ekibi sayesinde açığa çıkarabilirsiniz. Aracın motor kısmında herhangi bir arıza, kaçak ya da sızdırma gibi problemler mevcutsa size sunulmuş olacak raporda özellikle belirtilir.

Bahçelievler Oto Ekspertiz hizmeti ile almayı düşündüğünüz otomobilin motor aksamının sağlamlığını sizin için inceler, sorunlarını tespit eder ve gönül rahatlığıyla aracı almanızı sağlar.


 

Neden OtoEkspertiz Yaptırılmalı

Bahçelievler Oto Ekspertiz olarak, geniş eleman yelpazemiz, son teknoloji makinalarımız ile sizlere eşsiz ve kaliteli bir oto ekspertiz hizmeti sunmaktayız.

Her birimiz ikinci el bir araba veya eşya alım satımı yaptığımız zaman sattığımız veya aldığımız ürünlerin kaliteleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isteriz ki bu da en doğal hakkımızdır. Bir ürün almadan önce o ürünün doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığının bilinmesi gerekmektedir. Ve birçok kişi bu sebeple ekspertiz hizmeti istemektedir. Fakat günümüzde bu hizmet yapılan testlere göre uzun bir süre alabilmektedir. Bu durum yetkili servisler tarafından yapıldığında bu şekildedir. Yetkili servislerin asıl amaçları araç onarımı, bakımı vb olduğundan dolayı, ekspertize çok zaman ayıramamaktadırlar. Bundan dolayı da randevusuz kimseyi kabul etmemektedir; etseler bile işlem veya kontrol sonucunda bizlere herhangi bir rapor vermemektedirler. Ayrıca yetkili servisler yoğun işlerinin arasında bu işi yaptıkları için bir takım işlerini aksatıyorlar ve bu durumdan dolayı da sizlere yüksek bir fatura kesmektedirler.

Birçok insan noterde imzayı direk atıp arabayı almayı tercih ediyorlar. Araba peşinde koşturmak ve randevular almak kişiye zor geliyor. Bundan dolayı da arabalarını raporsuz şekilde almayı seçiyorlar. Fakat bu durum daha sonra sizin için bir takım sorunlar doğurabilmektedir. Arabanın herhangi bir arızası var ise siz bu konuda bir bilginiz olmadan arabayı almış olursunuz. Bu durumda da yapabileceğiniz hiç bir şey olmayacaktır. Çünkü araba artık sizindir ve siz arabayı o şekilde kabul etmiş olursunuz.

Ekspertiz raporu almayı talep etmemeniz veya herhangi bir nedenden raporu almış olmamanız sizin başınıza ileride daha çok dert açabilecektir ve bu durumda da kimseyi suçlayamazsınız. Bundan dolayı herkes hospitacar bahçelievler oto ekspertizden hizmet almalıdır.

 

 

Motor Performans Yüzdesi Nedir? Ne İfade Eder? Düşük Motor Performansı Nasıl Artırılır?

 

Motor performans yüzdesi aracın fabrika çıkış gücü ile dyno test sırasında üretmiş olduğu gücün yüzdelik oranlanması esasına dayanır.Örnek verecek olursak fabrika çıkışı 100 beygir 73.5 kw olan bir arac dyno test sırasında 85 beygirlik bir güç üretiyorsa motor performans düzeyi %85 olarak tanımlanır.

 

Almış olduğumuz bu güç değeri aracın motor yüzdesi değil üretmiş olduğu gücün yüzdelik halidir.Son zamanlarda ekspertiz merkezlerinde bu değerin aracın motor durumuyla alakalandırılmasından dolayı yanlış bir algı oluşmuştur. Zira yağ yakan araçlar normalden fazla güç üretmektedirler. Ya da hava filtresi tıkanmış 20.000 km de bir araç normale göre düşük güç üretmektedir. Bu durum kesinlikle aracın motorumun bittiğini veya işlevini eksik yerine getirdiğini ifade etmez. Motora ek birçok yardımcı elemanlar vardır, bunların çalışma sistemindeki ufak aksaklıklar aracınızın motor performansını düşürebilir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgiyi Hospitacar Bahçelievler Oto Ekspertiz i arayarak veya aracınızı gösterek alabilirsiniz.

 

Düşük motor performansı dizel ve benzinli araçlarda farklı sebeplerden kaynaklanmaktadır.Öncelikli aracınızın yaşı ve kilometresine bağımlı olarak %5-10 luk düşük gayet normal karşılanmaktadır.Aracınıza herhangi bir müdahalede bulunmanıza gerek yoktur.Eğer aracınızdaki performans düşüklüğü daha yüksek oranda ise bu kez aracınızın motora yardımcı sistemlerine baktırmnız gerekir. Benzinli araç kullanıyorsanız ve aracınızın performansı düşükse ilk aklınıza gelecek şeyler kullanmış olduğunuz benzin, bujiler, buji kabloları ve ateşleme bobini olmalıdır. Bunlarda herhangi bir problem olmadığı taktirde gaz kelebeği, turbo, hava filtresi ve emiş hortumları kontrol edilmelidir.Dizel araçlarda ise performans düşüklüğünün sebebi genellikle hava emiş durumu, yakıt sistemi ve enjektörlerden kaynaklarır.Daha düşük bir oranda iste turbo sistemi bu performans düşüklüğüne sebep olmaktadır.Sizin aracınızın performansının düşüklüğünün sebebini öğrenmek isterseniz Hospitacar Bahçelievler Oto Ekspertizden aracınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.