• Bize Ulaşın
    (0212) 545 00 48

  • Açılış Kapanış
    08:30 - 19:00

BAKıRKöY OTO EKSPERTIZ

Bakırköy Oto Ekspertiz 

Hospitacar Bakırköy Oto Ekspertiz olarak bize getirmiş olduğunuz araçları, müşteri istekleri doğrultusunda 7 farklı test parkurundan geçirerek aracınızın güncel durumu hakkında bilgi veriyoruz. Testler sırasında aracınızın herhangi bir parçası sökülmeden mümkün olan en kapsamlı araştırmalar yapılır. Yapılan tüm tetkikler sonrasında alacağınız araçtaki arızalar, hatalar, değişmesi gereken parçalar ve onarılmış olan kaporta aksamları detaylı bir şekilde rapor edilir. Bakırköy Oto Ekspertiz olarak yapmış olduğumuz tetkikler ve parkurlar aşağıda belirtilmiştir. 
1-) Kaporta ve Boya Kontrolleri
Hospitacar Bakırköy Oto Ekspertiz merkezinde aracınızın her bir parçası tek tek incelenir. Bu incelemeler sırasında parçaların iç-dış boyaları, megesler, vida durumu kriterleri dikkate alınarak değişen parçalar, boyalı ve lokal boyalı parçalar rapor edilir. Kaporta boya incelemesini iki farklı usta iki farklı cihazla ve göz kontrolleriyle yapar. Bu yöntem sayesinde aracınızı 4 farklı tetkikten geçirilerek hata payının sıfır olması sağlanır. Yapılan işlemler sonrası tüm detaylar raporlanır ve aracın mevcut hasar-onarım durumu müşteriye sunulur.
2-) Dyno Test (Motor Testi) Parkuru
Hospitacar Bakırköy Oto Ekspertiz merkezinde araç dyno test platformuna alınır ve sabitlenir. Aracınız yeterli hıza ulaştıktan sonra bilgisayar ile eşitlenir ve kalibrasyon sağlanır. Sonraki aşamada, araç belirli bir vites aralığında maksimum performansını verene kadar hızlanır. Bu hız limitleri araca bağlı değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık olarak 120 km – 140 km seviyelerinde son bulmaktadır. Hospitacar Bakırköy Oto Ekspertiz merkezi dyno testten sonra size aracınızla alakalı şu bilgileri verir;
-Aracınızın performansı
-Beygir gücü ve tork gücü 
-İtme kuvveti
-Motorun ürettiği gücün aktarma organlarında kayıp oranı
-Ateşleme ve yakıt sistemi problemleri
Hospitacar Bakırköy Oto Ekspertiz en doğru ölçüm sonuçlarını almak için en güncel donanımları kullanır ve bir tambur dönüşünü 5.000 parçada incelemenin altında bir teknolojiyi kabul etmez.
3-) Süspansiyon Test Parkuru 
Hospitacar Bakırköy Oto Ekspertiz merkezinde aracınızın tekeri, süspansiyon platformunun üzerine getirilir. Bilgisayardan verilen komut sayesinde her bir süspansiyon ayrı ayrı 15’er saniye boyunca aşağı-yukarı yönlü olarak tümsek ve çukur sümülasyonunda test edilir. Yapılan tetkikler sonucunda aracınızın yol tutuşu ve süspansiyon durumu ölçülür. Güvenliğiniz için özellikle virajlarda aracınızın yol tutuşu çok önemlidir. Bu yüzden süspansiyon sisteminizdeki bir arıza veya aksaklık detaylı bir şekilde rapor edilir ve çıktılar müşterilerimize teslim edilir.
4-) Fren Testi Parkuru 
Hospitacar Bakırköy Oto Ekspertiz merkezinde sırasıyla aracınızın ön ve arka tekerleri fren test platformunun üzerine getirilir. Bilgisayar komutuyla birlikte tahrikli tamburlar dönmeye başlar. Dönme sırasında üç aşamalı olarak fren sisteminiz test edilir. Fren tetkikleri sonrasında;
-Frenlerinizin boşta sürtünmesi
-Disklerdeki eğrilik
-Tutunma kuvvetleri
-Sağ ve sol fren farkı
gibi kriterlere yönelik bilgi sahibi olunur. Hospitacar Bakırköy Oto Ekspertiz merkezi frenlerinizin durumuyla alakalı verileri bilgisayar çıktısı olarak sizinle paylaşır.

5-) Yanal Kayma Test Parkuru
Hospitacar Bakırköy Oto Ekspertiz merkezinde aracınızın yanal kayma test platformunun gerisinde harekete hazır konumda bekletilir. Bilgisayar kalibrasyonu gerçekleştirdikten sonra araç direksiyon konumu düz bir şekilde test cihazının üzerinden geçirilir. Yapılan bu ölçüm sırasında aracınızın sizin kontrolünüzden bağımsız olarak ne kadar sağa veya sola çekim yaptığı ölçülür. Yapılan inceleme ve değerlendirmelerden sonra bilgisayardan alınan çıktılar, Hospitacar Bakırköy Oto Ekspertiz merkezinde müşteriye sunulur.
6-) Diagnostik Kontroller
Hospitacar Oto Ekspertiz Merkezinde son teknoloji OBD cihazlarla araç beynine bağlanarak geçmişte oluşmuş giderilmiş ve hali hazırda güncel arıza kayıtları incelenir. Aracınızın çalışmayan veya yanlış çalışan, çalışma sisteminde herhangi bir hata bulunan elektronik aksamları hakkında bilgi verilir. Bu tarama sırasında markaya bağımlı değişiklik göstermekle birlikte aracınızın; ABS, ESP, EGR, AIRBAG, Hız Sabitleyici, Oksijen Sensörleri, Kapı Elektroniği, Isıtma Elektroniği, Sigortalar gibi sistemlerin içerisinde bulunan arızalar tespit edilir ve müşteriye sunulur. 
7-) Mekanik ve Alt Kontroller 
Hospitacar Bakırköy Oto Ekspertiz merkezinde aracınızın yağ sızdırmazlık durumu, alt darbe durumu ve kaput içi mekanik durumu uzman ekip tarafından detaylı şekilde incelenerek raporlanır ve bu bilgiler sizinle paylaşılır.
Bulunduğunuz konuma en yakın oto eskpertiz servisimiz Bahçelievler Yayla da.

 

ARAÇ BELGELERİNİN SATIŞA ETKİSİ

Bakırköy oto ekspertiz verilerine göre araç sahibi kişilerin araçlarını satılığa çıkartmaları konusundaki nedenleri değişiklik gösterebilmektedir. Eğer biri aracını daha sonradan satma düşüncesine başından beri sahipse, bu kişinin dikkat etmesi gereken iki unsur vardır. Birinci olarak aracın bakım takvimine sadık kalmalıdır. İkinci unsur ise tüm bakım ve hasar, yenileme durumlarına yönelik olan reçetelerin veya raporların saklanmasıdır.

Araçların bakım takvimlerine bağlı olmak, kullanım ömrünü yükselten ve sorunsuz olarak çalışmasını sağlayan bir faktör olmaktadır. Bu sebepten dolayı bakım takvimlerine sadık kalmış olan araç kullanıcılarının araçları çok daha sorunsuz ve daha uzun ömürlü olmaktadır.

Yapılmış olan her bakımın raporunu tutan, eğer var ise bir arıza veya hasar yenileme gibi durumların raporlarını almayı ihmal etmeyen kişilerin araçlarını satın almanız çok daha mantıklı olmaktadır. Bu kişiler araçlarına yeterince özen göstermişlerdir ve sağlıklı kalması için elinden geleni yapmış olan kişilerdir.

İkinci el araç alıcısı olarak tüm bu yazılanların sözde kalmaması ve raporların gözden geçirilip doğrulamasının yapılmasını istemeniz en doğal hakkınızdır. Bunun için ilk gideceğiniz yer bakırköy oto ekspertiz hizmeti veren işletmelerdir.

Bakırköy oto ekspertiz tarafınca hazırlanan raporda, aracın durumu size çok daha detaylı bir şekilde sunulur. Tarafsız olmayı benimseyen ekspertizler ile çalışmayı düşünmeniz çok daha iyi bir fikirdir.


Oto Ekspertiz Hizmetinden Önce Yapılması Gerekenler

Eğer ki ikinci el araç almayı düşünüyorsanız, hem maddi, hem de manevi zarar görmemeniz için, bakırköy oto ekspertiz hizmetini kullanmanız gerekmektedir. Oto ekspertiz yaptırmadan bir ikinci el araç alınmaması gerektiği, otomotiv sektöründeki bilirkişiler tarafından özellikle vurgulanmaktadır.

Satıcı kişinin aracı hakkında vermiş olduğu bilgilerin doğru olup olmadığını oto eksperler ile kontrol edebilirsiniz. Bir oto ekspertiz hizmeti almadan önce, satıcı ile buluşup öncelikle aracı kendinizin gözlemlemesinde fayda var.

Oto ekspertiz hizmeti almadan önce, almayı düşündüğünüz araç ya da araç grupları arasında seçim yapmalı ve eğer ki almayı düşündüğünüz araç modelinden birden çok çeşit varsa bu sayıyı indirmelisiniz. Almayı düşündüğünüz aracın şu anki durumu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız; size en geniş bilgiyi bakırköy oto ekspertiz raporu verecektir.

Oto ekspertiz raporu almadan önce, beğendiğiniz aracı kontrolden geçirerek öncelikli siz bir kanıya varmalısınız. Nasıl yapacağım derseniz bunun için belli başlı, teknik ama basit bilgilere sahip olmanız gerekmektedir.

Örneğin beğendiğiniz ikinci el aracın kilometre göstergesine baktığınızda, buradaki rakamların ne anlama geldiğini bilmeniz gerekmektedir.

Marşa bastığınızda araç çalışıyorken, normal olmayan sesler çıkartıyorsa bu seslerin genellikle hangi sorunlardan oluştuğunu bilmeniz gerekmektedir.

Araçlara yakın ilgi duymuyorsanız ve teknik detaylar hakkında bilginiz yoksa; bakırköy oto ekspertiz hizmeti sizin için kurtarıcı olacaktır. Eğer ki ikinci el araç almak istediğinizde otomobil pazarlarına gitmeyi düşünüyorsanız yukarıdaki genel bilgilere sahip değilseniz, mutlaka yanınızda otomobilden anlayan birisinin olmasında fayda var ve otomobili beğendiğinizde oto ekspertiz istasyonundan detaylı rapor almadan önce, bir ön kontrol yaptırınız. Sizin için vakit ve nakit kazancı olacaktır. Çünkü beğendiğiniz arabanın bariz bir sorun varsa, bunun için ekspertiz raporu almanız sizin için kayıp olacak. Tabi bu kontrolü yaparken yanımızda olan kişinin bilgisine ve dürüstlüğüne güvenmeniz gerekmektedir. Bu yüzden tanıdık birisinin vermiş olduğu bilgiler sizin için daha garanti olacaktır.